Hakkımızda:

Kaldera 2005 yılında dünya doğal taş piyasasındaki ihtiyacı görerek ülkemize fayda sağlaması amacıyla ihracat odaklı bir şirket olarak kurulmuştur.

İlk yıllar faaliyet alanı olarak doğal taş mozaik ve fayans üretimi üzerine devam etmiştir. 2010 sonrası firma, hem doğal taş, hem de makine sektöründeki tecrübesini birleştirerek ve uzun bir Ar-Ge sürecinin sonunda CNC Makine imalatına başlamıştır.

Kaldera yüksek doğruluklu CNC makinelerinin, hem yazılım hem de tasarım geliştirmesini kendi bünyesinde yaparak, Doğal ve Yapay Taş sektörü için Makine pazarında yeni bir inovasyon ortaya koymuştur.

Firmanın temellerini oluşturan taş üretim ve işleme tecrübesi, mühendislik ve yazılım teknolojileri ile birleştirilerek ortaya çıkarılan makineler, bu sektörde hizmet veren üreticilerin çok kısa sürede beğenisini kazanmıştır. Müşterilerinin ihtiyacını anlayan ve onlara en kısa sürede cevap veren Kaldera, geliştirdiği yazılım sayesinde kendi sektöründe bir ilk olmuştur.

Geliştirdiği bu yazılımı, sektörün diğer makine üreticileri ile de paylaşan Kaldera, makine sektöründe hizmet veren firmaları da yerli yazılım ile destekleyerek sektörün kalitesinin gelişmesine katkı sağlamaya devam etmektedir.


Müşterilerimizden Birkaç Cümle

En başta sizi tanıdığımız için çok memnunuz. Kaldera Makine beklentilerimizi karşılıyor ve servis hizmeti çok iyi: Haftasonu olsun, mesai saatleri dışında olsun herzaman ulaşabiliyoruz. Ve ödediğimiz paranın karşılığını fazlasıyla aldığımızı düşünüyorum. İşletmemizin kalite değerine kalite kattı, Kaldera Makine’ye teşekkürler.

Tan TAKA


Makine almadan önce çok kararsız kaldık. Bütün tavsiyeler ithal makine olmasına rağmen, Kaldera’nın mühendislik seviyesinden etkilendik ve siparişimizi verdik. Yanlış karar da vermemişiz. Sadece Mekanik değil, aynı zamanda Programını kendileri yazdığı için istediğimiz özellikleri hızlıca makineye ekleyebiliyorlar.

Davut ATALAY


Herkes kullanabilir, öğrenmek çok kolay. Makine operatörü işe gelmediğinde kendim bile makineyi kullanabiliyorum. Sağlam yapısından dolayı her malzemeyi kesebiliyoruz, Dekton dahil. 45 derece kesimleri de çıtlamasız çıkartıyoruz. Daha önce elle yaptığımız birçok işi artık makinada yapabiliyoruz. Atölyemizdeki bu önemli gücümüz için Kaldera Makine’ye çok teşekkürler.

Metin AKBİLGİÇ